Size bir telefon kadar yakınız
0536 470 00 89
Dil Seçin
trende

Eryaman Oto Aksesuar

22.09.2021
211 görüntülenme
Eryaman Oto Aksesuar

Eryaman Oto Aksesuar

Oto Aksesuar Çeşitleri

Otomobil aksesuar ürünleri oldukça kapsamlı olmakla birlikte kendi arasında 3 ana kategoriye ayrılır. Bunlar;

·Normal otomobil aksesuarları

·Krom otomobil aksesuarları

·Muhtelif otomobil aksesuarları

Normal oto aksesuarları

Bu guruba ağırlıklı olarak aracımızın iç tasarımında kullanılan bazı aksesuarları ve kullanım kolaylığı sağlayacak yan elementleri ekleyebiliriz. Bunlara bazı örnekler vermek gerekir ise

·Araç içi navigasyon

·Kaydırmaz pet

·USP Telefon şarjı

·Telefon tutacakları

·DVD oynatıcı

·Koltuk ısıtıcı

Krom Aksesuarları Ürün Yelpazesi

İsminden de anlaşılacağı gibi krom yapıda olan ürünlerdir. Bunlar hem daha şık durur hem de aracınızı koruyarak kullanım ömrünü arttırır. Krom ürünleri örneklendirecek olursak,

·Krom kapı fitilleri

·Krom dikiz aynaları

·Krom Çıtalar

·Krom bagaj altlığı

·Krom plakalık

·Krom yan basamaklar

·Krom antenler

Gördüğünüz gibi tamamı estetiğe yönelik. Ayrıca aracınızın görünümünü değiştirmesinin dışında üzerinde orijinal parçaları kullanmayacağınız için aşınmasını, kırılmasını engellemiş oluyorsunuz.

Eryaman Araç Aksesuarları

EryamanAnkara‘nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir. Aynı zamanda bu mahalleyi de içine alan ve 11 mahalleden oluşan semtin de adıdır. Eryaman semti, Etimesgut ilçesine bağlı, Altay, Şehit Osman Avcı, Göksu, Şeyh Şamil, Tunahan, Şeker, Eryaman, Güzelkent, Devlet ve Yavuz Selim mahalleleri ile Yenimahalle ilçesine bağlı Ata Mahallesi’nin birleşiminden oluşmaktadır. Yeşilova Mahallesi’nin demiryolu hattının kuzeyinde kalan kısmı da genelde bu semt ile anılır.

Eryaman Oto Döşeme – Eryaman Araç Döşeme

Mevcut Eryaman Mahallesi, eski Eryaman köyü üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla, semtin adı eski bir köy olan Eryaman’dan gelmektedir. Köyün arazisinde 1980’li yıllar sonlarında Türkiye‘nin en modern yerleşim projelerinden biri başlatılmıştır. 1990’lı yıllarda Turgut Özal tarafından TOKİ‘ye yaptırılan semte 2005’ten sonra TOKİ tarafından yeni konutlar yapılmıştır. İlk dönemlerde yapılan konut bölgeleri etaplardan oluşur. Genelinde evler çok katlıdır. Villalar bölgesinde ise tripleks ikiz evlerden oluşan siteler vardır.

Eryaman Oto Aksesuar

Toplu konut projesinin başlatıldığı dönemde Yenimahalle’ye bağlı Susuz Mahallesi, ayrı bir köy halindeydi. Bugün, Susuz Mahallesi’nin O-20 Otoyolu’nun batısında kalan kısmından ibaret olacak şekilde 2017 yılında mahalleden ayrılarak kurulan, Yenimahalle’ya bağlı Ata Mahallesi de Eryaman semti içerisinde gösterilmektedir. Eryaman 2. Etap bölgesine yakın mesafede bulunan Göksu Park adlı dinlence yeri, 2004 yılına kadar Susuz Göleti olarak adlandırılmıştır. Toplu konut projesi döneminde ayrı bir mahalle olan Şeker Mahallesi, yeni yapılaşma ile nüfusunu artırmış ve Eryaman semti ile bütünleşmiştir.

Eryaman Oto Teyp – Eryaman Oto Paspas – Eryaman Döşeme

Toplu konut projesi kapsamında oluşturulan ilk mahallerden Altay Mahallesi 1. Etap bölgesini, Şehit Osman Avcı Mahallesi 2. Etap bölgesini kapsamaktadır. Etapların ve sitelerin büyümesiyle Şeyh Şamil, Tunahan, Göksu, Güzelkent ve Yavuz Selim adlarında yeni mahalleler oluşturulmuştur. Ayrıca Yeşilova Mahallesi’nin TCDD hattının kuzeyinde kalan kısmı da genelde Eryaman olarak adlandırılır.

Eryaman’ın nüfusu sürekli devam eden toplu konut çalışmaları nedeniyle her yıl artmaktadır. Ankara şehir merkezine 25 km İstanbul Yolu üzerinden otomobil ile ortalama 20-25 dakikada ulaşılabilir.

Eryaman Otomobil Döşemesi

Yüksek bloklar özellikle BilkentHacettepe ve ODTÜ öğrencilerinin tercih ettiği yerler arasındadır. Öğrenciler dışında memurlar da ağırlıklı olarak bu bölgede ikamet etmektedir. Eryaman daha çok orta gelirli ailelerin tercih ettiği bir bölge olup, villalar bölgesi ise orta ve üstü gruplara hitap etmektedir.

Bu bölgede yer alan Göksu Parkı Ankara’nın en önemli dinlence yerlerindendir. Küçük bir doğal göl ve çevresinde oluşturulmuş yeşil alandan oluşur. Parkın karşısında KC Göksu Alışveriş Merkezi yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN